O mnie

O mnie:

Nazywam się Dorota Jędrzejewska-Szpak. Najbardziej interesuje mnie (celebrowane, choć niedoceniane) amerykańskie kino lat osiemdziesiątych, małe kino niezależne i kino kobiet, a także filmy, które w jakiś sposób wykraczają poza swój schemat. Poszukuję tytułów zapomnianych i pominiętych, żywiąc przekonanie, że to obszar największych olśnień. Nie stronię przy tym od blockbusterów i nie hejtuję Multikina. 

Mam duży szacunek dla procesu twórczego, dlatego wolę filmy doceniać niż je krytykować. Poza tym nie znoszę malkontenctwa. Moim największym autorytetem spośród piszących o kinie jest Maria Kornatowska. 

Czytam też książki. Do ulubionych autorów zaliczam m.in.: Tove Jansson, Alice Munro i Raymonda Carvera. Ostatnio z przyjemnością przyglądam się literaturze dla dzieci. Szczególną uwagę w kulturze zwracam na reprezentację kobiet, pracę nostalgii, a także różne spojrzenia na seks i łamanie tabu. 

Na co dzień pracuję w reklamie, ale najchętniej bym się z tego wykręciła. 

Jestem na filmwebie: http://www.filmweb.pl/user/superchrupka
I na lubimyczytać: http://lubimyczytac.pl/profil/1986/superchrupka

Zapraszam do znajomych!

O blogu: 

Blog zmoichust.pl powstał we wrześniu 2012 roku pod nazwą superchrupka.pl. Początkowo rzadko go aktualizowałam i traktowałam jako ujście dla spontanicznej, błahej i nie zawsze rozsądnej refleksji o popkulturze (słowem: publikowałam tu straszne kocopoły). Dopiero z czasem stał się sposobem na wyrażanie opinii o filmach i książkach bardziej serio. Symboliczną konsekwencją tej zmiany jest nowa nazwa (przyjęta w 2017 roku), naturalną zaś – inna tonacja wypowiedzi.  

Kontakt: 

Jeśli masz ochotę się ze mną skontaktować, napisz maila pod adres: superchrupka@gmail.com


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *