O mnie

Hej,

nazywam się Dorota Jędrzejewska-Szpak. Jestem pasjonatką kina i kanapową badaczką, współtwórczynią Final Girls – magazynu o kinie. Szczególnie interesują mnie: twórczość kobiet, filmy gatunkowe, ejtisy i najntisy oraz ich istnienie w czasie, rzeczy małe i niezależne, a także filmy, które w jakiś sposób wykraczają poza schemat.

Poszukuję tytułów zapomnianych i pominiętych, żywiąc przekonanie, że to obszar największych olśnień. Nie stronię przy tym od blockbusterów i nie hejtuję Multikina. Szczególną uwagę w kulturze zwracam na różne spojrzenia na płeć, seks i łamanie tabu.  

Mam duży szacunek dla procesu twórczego; wolę filmy doceniać niż je krytykować. Poza tym źle znoszę malkontenctwo. 

Czytam też książki. (Obecnie) moja ulubiona pisarka to Tove Jansson. 
Na co dzień pracuję w reklamie, ale najchętniej bym się z tego wykręciła. 

O blogu: 

Blog zmoichust.pl powstał we wrześniu 2012 roku pod nazwą superchrupka.pl. Początkowo aktualizowałam go dość rzadko i traktowałam jako ujście dla błahej, dość spontanicznej refleksji o popkulturze. Słowem: zdarzało mi się tu pociskać straszne głupoty. Dopiero z czasem zaczęłam to miejsce trakować poważnie i nabrałam też więcej odwagi. Symboliczną konsekwencją tej zmiany jest nowa nazwa ukradziona z filmu Jacquesa Audiarda (przyjęta w 2017 roku), naturalną zaś – inna tonacja wypowiedzi. 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *