O mnie

O mnie:

Nazywam się Dorota Jędrzejewska-Szpak. Rocznik '85. Najbardziej interesuje mnie (niedoceniane choć celebrowane) amerykańskie kino lat osiemdziesiątych oraz małe kino niezależne, a także filmy wykraczające poza swoje konwencje. Poszukuję tytułów zapomnianych i pominiętych, żywiąc przekonanie, że to obszar największych olśnień. Lubię, gdy filmy zbliżają się do literatury. Nie stronię przy tym od blockbusterów i nie hejtuję Multikina. 

Mam duży szacunek dla procesu twórczego, dlatego wolę filmy doceniać niż je krytykować. Poza tym nie lubię malkontenctwa. Uwielbiam za to teksty Marii Kornatowskiej. 

Czytam też książki. Do moich ulubionych autorów zaliczam m.in.: Tove Jansson, Alice Munro i Raymonda Carvera. Ostatnio z przyjemnością przyglądam się literaturze dla dzieci. Szczególną uwagę w kulturze zwracam na reprezentację kobiet, pracę nostalgii, a także różne spojrzenia na seks i łamanie tabu. 

Na co dzień pracuję w reklamie, ale najchętniej bym się z tego wykręciła. 

Jestem na filmwebie: http://www.filmweb.pl/user/superchrupka
I na lubimyczytać: http://lubimyczytac.pl/profil/1986/superchrupka

Zapraszam do znajomych!

O blogu: 

Blog zmoichust.pl powstał we wrześniu 2012 roku pod nazwą superchrupka.pl. Początkowo – zaniedbywany i bagatelizowany – był moją zabawką, ujściem dla nie zawsze przemyślanej, raczej błahej refleksji o popkulturze (słowem: publikowałam tu straszne kocopoły, na wspomniemnie których zapadam się pod ziemię). Dopiero z czasem stał się sposobem na wyrażanie opinii o filmach i książkach bardziej serio. Symboliczną konsekwencją tej zmiany jest nowa nazwa (przyjęta w 2017 roku), naturalną zaś – inna tonacja wypowiedzi.  

Kontakt: 

Jeśli masz ochotę się ze mną skontaktować, napisz maila pod adres: superchrupka@gmail.com


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *