O mnie

O mnie:

Nazywam się Dorota Jędrzejewska-Szpak. Rocznik '85. Najbardziej interesuje mnie amerykańskie kino lat osiemdziesiątych, kino gatunków oraz "małe" kino niezależne, a także filmy wykraczające poza konwencjonalne formy. Poszukuję tytułów zapomnianych i pominiętych, żywiąc przekonanie, że to obszar największych olśnień. Nie stronię przy tym od blockbusterów i nie hejtuję Multikina.

Mam duży szacunek dla procesu twórczego, dlatego wolę filmy doceniać niż je krytykować. Poza tym nie lubię malkontenctwa. Uwielbiam za to teksty Marii Kornatowskiej. 

Czytam też książki. Do moich ulubionych autorów zaliczam m.in.: Tove Jansson, Agnetę Pleijel, Paula Austera, Raymonda Carvera, Alice Munro. Ostatnio z przyjemnością przyglądam się literaturze dla dzieci. Szczególną uwagę w kulturze zwracam na reprezentację kobiet, pracę nostalgii, a także różne spojrzenia na seks i łamanie tabu. 

Na co dzień pracuję w reklamie, ale najchętniej bym się z tego wykręciła. 

Jestem na filmwebie: http://www.filmweb.pl/user/superchrupka
I na lubimyczytać: http://lubimyczytac.pl/profil/1986/superchrupka

Zapraszam do znajomych!

O blogu: 

Blog zmoichust.pl powstał we wrześniu 2012 roku, wtedy jeszcze pod nazwą superchrupka.pl. Początkowo – zaniedbywany przeze mnie i bagatelizowany – był moją zabawką, ujściem dla nie zawsze mądrej (czego dzisiaj się wstydzę) refleksji o popkulturze. Dopiero z czasem blog stał się sposobem na wyrażanie przemyślanych opinii. Symboliczną konsekwencją tej zmiany jest nowa nazwa (przyjęta w 2017 roku), naturalną zaś – inna tonacja wypowiedzi.  

Kontakt: 

Jeśli masz ochotę się ze mną skontaktować, napisz maila pod adres: superchrupka@gmail.com


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *